Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedziele Zwykłą - 13.10.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy 19. Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. W związku z tym Dniem w naszej parafii tradycyjnie zamawiamy „kremówki” – odbiór wg zapisów po Mszy św. w zakrystii. Dziś ofiary składane na tacę (tzw. „cicha składka”) są przeznaczone na potrzeby naszej Parafii, a przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej, czyli na tzw. ”Świętopietrze”. W dniu dzisiejszym – 13 października ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z różańcem i procesją po Mszy św. o godz. 11:00. Bardzo dziękuję za ofiary składane tydzień temu na potrzeby naszej Diecezji, a także Męskiej Róży Różańcowej za przystrojenie figury Matki Bożej Fatimskiej na dzisiejsze nabożeństwo i niesienie jej w procesji. Serdecznie dziękuję Pani Teresie Krysiak za dar kwiatów do figury Matki Bożej Fatimskiej, a także Panom Janowi i Maciejowi Krysiak za transport, zebranie i dostarczenie płodów rolnych dla Sióstr klarysek z Ostrowa Wlkp. „Bóg zapłać”. Siostry gorąco dziękują ośmiu Darczyńcom z naszej parafii za hojne dary i obiecują modlitwę.


2. Trwają nabożeństwa różańcowe odprawiane przez cały miesiąc: w dni powszednie o godz. 17.30 przed Mszą św., a w niedziele dziesiątka różańca po każdej Mszy św. Dzieci przychodzą na Różaniec w tygodniu od poniedziałku do piątku oraz w niedziele. W tym czasie dzieci otrzymują obrazki o różańcu do wklejenia na plansze różańcowe. Plan prowadzenia modlitwy różańcowej, podobnie jak w latach ubiegłych, znajduje się na tablicach ogłoszeń i na stronie parafialnej. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej zapraszam do wspólnej modlitwy.


3. W poniedziałek przypada Dzień Edukacji Narodowej – pamiętajmy w modlitwach o naszych nauczycielach, katechetach, wychowawcach i pedagogach.


4. W środę – 16 października przypada rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Jest to Dzień Papieża Polaka - św. Jana Pawła II. W tym dniu o godz. 21:00 zapraszam wszystkich Parafian na wieczorną modlitwę przy pomniku św. Jana Pawła II. W tym dniu Msza Św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Modlitwa różańcowa o godz. 17:30.


5. W piątek o g. 18:00 przed Mszą Św. wieczorną, w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zachęcam do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.. Modlitwa różańcowa o godz. 17:30. W tym dniu w liturgii przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia.


6. W sobotę na godz. 9:00 zapraszam wszystkich chętnych Parafian do sprzątania cmentarza. Proszę o zabranie sprzętu i narzędzi. Proszę też o podstawienie przyczepy.


7. W przyszłą niedzielę w Kościele przeżywamy Niedzielę Misyjną i rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Za tydzień przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny.


8. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o godz. 18:00.  W Niedzielę o godz. 9:00 i 11:00. W tygodniu można rezerwować Msze św. na 2020 rok.


9. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: aktualny nr Opiekuna, nowy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i aktualny październikowy Mały Gość Niedzielny. Można już nabywać kalendarze diecezjalne na rok 2020 w cenie 6 zł. Biuro parafialne czynne w środę i sobotę pół godz. po Mszy św.


10. Nasza Parafia odwołuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę z braku chętnych osób.


11. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, szczególnie Panu Organiście z okazji urodzin składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej Niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień oraz opieki Matki Bożej Różańcowej – Szczęść Boże!

Ks. Marek Chudzia