Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedziele Zwykłą - 6.10.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszej Diecezji. Bardzo dziękuję za ofiary składane tydzień temu na utrzymanie kleryków w WSD w Kaliszu. „Bóg zapłać”.


2. Od wtorku rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane przez cały miesiąc: w dni powszednie o godz. 17.30 przed Mszą św., a w niedziele dziesiątka różańca po każdej Mszy św. Dzieci przychodzą na Różaniec w tygodniu od poniedziałku do piątku oraz w niedziele. W tym tygodniu dzieci otrzymają plansze różańcowe. Plan prowadzenia modlitwy różańcowej, podobnie jak w latach ubiegłych, znajduje się na tablicach ogłoszeń i na stronie parafialnej. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej zapraszam do wspólnej modlitwy.


3. W poniedziałek w liturgii przypada wspomnienie NMP Różańcowej.


4. W środę Msza Św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Modlitwa różańcowa o godz. 17:30.


5. W sobotę od godz. 10:00 będą zbierane płody rolne jako dar dla Sióstr klauzurowych z Ostrowa Wlkp. Chętni Darczyńcy mogą zgłaszać się po Mszy św. do zakrystii.


6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę (tzw. „cicha składka”) będą przeznaczone na potrzeby naszej Parafii, a przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej, czyli na tzw. ”Świętopietrze”. W tym dniu – 13 października ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z różańcem po Mszy św. o godz. 11:00. O przystrojenie figury Matki Bożej Fatimskiej i poniesienie jej w procesji proszę Męską Różę Różańcową. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy czcicieli Matki Bożej.  Za tydzień również będziemy przeżywać 19. Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. W związku z nadchodzącym Dniem Papieskim tradycyjnie w naszej parafii zamawiamy „kremówki” – zapisy po Mszy św. w zakrystii (tylko do środy). Zbiórka ofiar na Papieski Fundusz Stypendialny odbędzie się za dwa tygodnie.


7. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o g. 18:00.   W Niedzielę o g. 9:00 i 11:00. W tygodniu można rezerwować Msze św. na 2020 rok.


8. Biuro parafialne czynne w środę i sobotę pół godz. po Mszy św.


9. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Opiekuna, nowy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i aktualny październikowy Mały Gość Niedzielny.


10. Nasza Parafia planuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę – w sobotę - 19 października b.r. Koszt przejazdu: ok. 45 zł. Zapisy w zakrystii.


11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę – błogosławionej Niedzieli, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia – wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Różańcowej – Szczęść Boże!

Ks. Marek Chudzia