Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedziele Zwykłą - 29.09.2019 r.

1. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie kleryków w WSD. Bardzo dziękuję za ofiary składane tydzień temu na potrzeby naszej Parafii. „Bóg zapłać”.

2. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane przez cały miesiąc: w dni powszednie o godz. 17.30 przed Mszą św., a w niedziele dziesiątka różańca po każdej Mszy św. Dzieci przychodzą na Różaniec w tygodniu od poniedziałku do piątku oraz w niedziele. Plan prowadzenia modlitwy różańcowej, podobnie jak w latach ubiegłych, znajduje się na tablicach ogłoszeń i na stronie parafialnej. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej zapraszam do wspólnej modlitwy.

3. W środę w liturgii przypada wspomnienie Św. Aniołów Stróżów.. Msza Św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

4. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek Miesiąca. W I czwartek o g. 17:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z Bractwem Św. Józefa wraz z Różańcem, a po nim Msza Św. o g. 18:00. W I Piątek Miesiąca okazja do Spowiedzi św. od godz. 17:00, Różaniec o godz. 17:30, a następnie Msza Św. i Nabożeństwo ku czci Bożego Serca o godz. 18:00.

5. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 10:00.

6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszej Diecezji. W tym dniu po Mszy św. o godz. 11:00 zostaną poświęcone różańce dla dzieci I – Komunijnych.

7. Msze Św. w tygodniu: od wtorku do piątku o g. 18:00 (w poniedziałek nie ma Mszy św.), w sobotę o g. 17:00 i 18:00. W Niedzielę o g. 9:00 i 11:00. W tygodniu można rezerwować Msze św. na 2020 rok.

8. Biuro parafialne czynne w środę i sobotę pół godz. po Mszy św.

9. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: aktualny nr Opiekuna, nowy Przewodnik Katolicki, nowy Gość Niedzielny i październikowy Mały Gość Niedzielny z planszą różańcową.

10. Nasza Parafia planuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę – w sobotę - 19 października b.r. Koszt przejazdu: ok. 45 zł. Zapisy w zakrystii.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę – błogosławionej Niedzieli, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia – wielu łask Bożych oraz opieki Maryi Matki Kościoła i św. Józefa – Szczęść Boże!

Ks. Marek Chudzia