Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedziele Zwykłą - 8.09.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. W dzisiejszą niedzielę w Jankowie Zaleśnym Odpust parafialny ku czci Matki Bożej. Suma odpustowa o godz. 12:00. W związku z tym Msze Św. w naszym kościele wyjątkowo o godz. 8:00 i 10:00, abyśmy mogli tradycyjnie dotrzeć w pieszej pielgrzymce z pielgrzymami z Wierzbna do Pani Jankowskiej na uroczystości odpustowe.. Dziś z racji przypadającego święta Matki Bożej Siewnej na Mszach Św. odbędzie się błogosławieństwo ziarna siewnego. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę (tzw. „cicha składka”) są przeznaczone na potrzeby naszej Parafii. Bardzo dziękuję za ofiary składane tydzień temu na potrzeby naszej Diecezji. „Bóg zapłać”.


2. W środę Msza Św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.


3. W czwartek – 12 września przypada 7. Rocznica Ingresu Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka do katedry kaliskiej. Z tej okazji Ksiądz Biskup odprawi Uroczystą Mszę Św. w katedrze. Gorąco zachęcam wszystkich Parafian do duchowej łączności i modlitwy za naszego Biskupa Diecezjalnego.


4. W piątek – 13 września po Mszy Św. nabożeństwo fatimskie z procesją. O przystrojenie figury Matki Bożej Fatimskiej i poniesienie jej w procesji proszę V Różę Różańcową. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy czcicieli Matki Bożej. Po nabożeństwie zebranie wszystkich Róż Żywego Różańca.


5. W sobotę – 14 września w Kościele obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu Msze Św. o godz. 17:00 i 18:00.


6. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na KUL.


7. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku o g. 18:00, w sobotę o g. 14:00 (chrzcielna), 17:00   i 18:00. W Niedzielę o g. 9:00 i 11:00.  W tygodniu można rezerwować Msze św.


8. Biuro parafialne czynne w środę i sobotę pół godz. po Mszy św.


9. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Opiekuna, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Nasza Arka i aktualny Mały Gość Niedzielny.


10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę – błogosławionej Niedzieli, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia – wielu łask Bożych i opieki Maryi Matki Kościoła – Szczęść Boże!

Aneta Chałupnik, panna, zam. parafia Gostyczyna

Łukasz Hałas, kawaler, zam. Łąkociny, ul. Szkolna, parafia tutejsza

/Zap. 3/

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza 

Ks. Marek Chudzia