Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedziele Zwykłą - 1.09.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. W ubiegłą niedzielę, w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy Dożynki Parafialne - dzień wdzięczności Panu Bogu za zebrane plony. Bardzo dziękuję Pani Zosi za wykonanie pięknego wieńca dożynkowego, a także wielu koszyczków i dekoracji, wszystkim Darczyńcom za ofiarowanie chlebków dożynkowych, chlebów na dary ofiarne, ciast, wędlin, wody, kawy i herbaty, Paniom i młodzieży za dekoracje przy kościele i na boisku, Radzie Parafialnej i Radzie Duszpasterskiej, Paniom z KGW i Druhom Strażakom za przygotowanie boiska przy kościele na Dożynki, Panu Kościelnemu, Panu Organiście i lektorom Mateuszom za pomoc w przygotowaniu liturgii. Serdecznie dziękuję również Paniom, i młodzieży za roznoszenie zaproszeń - cegiełek dożynkowych. Podziękowanie składam także Starostom dożynkowym, Zespołowi „Łąkocanie”, Kapeli „Furmany”, dzieciom z przedszkola i szkoły za część artystyczną oraz wszystkim, którzy bardzo szczerze zaangażowali się w pomoc przy organizacji i przygotowaniu tegorocznych Dożynek Parafialnych. „Bóg zapłać”. Dochód z cegiełek i chlebków jest przeznaczony w całości na spłatę kolejnej raty za wykonane prace remontowe w budynku kościelnym. Składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim za złożone na ten cel ofiary. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszej Diecezji. Bardzo dziękuję wszystkim Ofiarodawcom za ofiary złożone tydzień temu na potrzeby naszej Parafii.


2. W poniedziałek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Św. dla dzieci, rodziców, wychowawców i nauczycieli zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 9:00. Przed Mszą Św. okazja do spowiedzi. W tym dniu również Msza Św. o g. 18:00.


3. W środę Msza Św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.


4. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek Miesiąca. W I Czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu z Bractwem św. Józefa oraz Spowiedź św. o godz. 17:30. W I Piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17:15. Msza św. i Nabożeństwo ku czci Bożego Serca o godz. 18:00.


5. W przyszłą niedzielę w Jankowie Zaleśnym Odpust parafialny ku czci Matki Bożej. Suma odpustowa o godz. 12:00. W związku z tym Msze Św. w naszym kościele odbędą się wyjątkowo o godz. 8:00 i 10:00, abyśmy mogli tradycyjnie dotrzeć w pieszej pielgrzymce z pielgrzymami z Wierzbna do Pani Jankowskiej na uroczystości odpustowe. W tym dniu z racji przypadającego święta Matki Bożej Siewnej na Mszach Św. odbędzie się błogosławieństwo ziarna siewnego. Za tydzień zbierane ofiary (tzw. „cicha składka”) będą przeznaczone na potrzeby naszej Parafii. W sobotę od g. 9:30 - CHORZY.


6. Msze Św. w tygodniu: w poniedziałek o g. 9:00 i 18:00, od wtorku do soboty o godz. 18:00. W Niedzielę o g. 8:00 i 10:00. W tygodniu można rezerwować Msze św.


7. Biuro parafialne czynne w środę i sobotę pół godz. po Mszy św.


8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: aktualny nr Opiekuna, nowy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Nasza Arka i nowy Mały Gość Niedzielny.


9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę – błogosławionej Niedzieli, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia – wielu łask Bożych i opieki Maryi Matki Kościoła – Szczęść Boże!

Aneta Chałupnik, panna, zam. parafia Gostyczyna

Łukasz Hałas, kawaler, zam. Łąkociny, ul. Szkolna, parafia tutejsza

/Zap. 2/

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza 

Ks. Marek Chudzia