Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedziele Zwykłą - 18.08.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. W przedostatnią wakacyjną niedzielę prośmy przez wstawiennictwo Najśw. Maryi Panny o Bożą opiekę i pomoc, byśmy w wolnym czasie nie zaniedbywali chrześcijańskich obowiązków. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszek na diecezjalne Radio Rodzina. Bardzo dziękuję wszystkim Ofiarodawcom za ofiary złożone tydzień temu na potrzeby naszej Parafii.. Dziękuję również Matkom czwartej Róży Różańcowej za przystrojenie figury Matki Bożej Fatimskiej i poniesienie jej w procesji podczas Nabożeństwa Fatimskiego. Dziękuję gorąco P. Kazimierzowi Cierpce i Mateuszowi Kusicielkowi za pomalowanie wnęk okiennych w budynku kościoła. Serdecznie dziękuję Osobom, które roznosiły zaproszenia - cegiełki na Dożynki Parafialne, a także wszystkim, którzy bardzo zaangażowali się w organizację tegorocznych Dożynek. „Bóg zapłać”. Jeśli są rodziny, które nie otrzymały jeszcze zaproszeń dożynkowych, mogą odebrać je w zakrystii.


2. W środę Msza Św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.


3. W czwartek w liturgii obchodzimy wspomnienie NMP Królowej.


4. W piątek o g. 18:00 w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i podczas Mszy św. będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych.


5. W przyszłą niedzielę – 25 sierpnia w naszej świątyni będziemy wspólnie dziękować Panu Bogu za tegoroczne żniwa i zebrane plony. Zbiórka uczestników korowodu dożynkowego na ul. Strażackiej od godz. 10:00. Korowód o godz. 10:30 wyruszy ulicami Łąkocin: Szkolną, Kościelną, Raszkowską, Ostrowską, Żniwną, Łanową, Dębową, Krotoszyńską i powrót pod kościół Raszkowską. Zebranie organizacyjne (obowiązkowe) dla uczestników korowodu dożynkowego w kościele w piątek o godz. 19:00. Msza św. dożynkowa o godz. 12:00. Po Mszy św. przejście na boisko przy kościele na wręczenie chlebów dożynkowych, część artystyczną i wspólne biesiadowanie. Gorąco zapraszam na nasze Dożynki Parafialne całe rodziny z dziećmi, wszystkich Parafian i Gości. Na każdego (szczególnie na dzieci) czekają liczne atrakcje i niespodzianki (również kulinarne).  W tym dniu ofiary składane na tacę (tzw. „cicha składka”) będą przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.


6. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o g. 18:00. W Niedzielę o g. 8:00 i 12:00. W tygodniu można rezerwować Msze św. na ten rok.


7. Biuro parafialne czynne w środę i sobotę pół godz. po Mszy św.


8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: aktualny nr Opiekuna, nowy Przewodnik Katolicki, nowy Gość Niedzielny, Nasza Arka i wakacyjny Mały Gość Niedzielny.


9. Trwają wakacje i urlopy. Pamiętajmy o obowiązku Mszy św. niedzielnej i przypominajmy o tym szczególnie dzieciom i młodzieży. Wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach życzę miłego       wypoczynku i bezpiecznego powrotu do domu, Parafianom i Gościom – błogosławionej Niedzieli, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia – wielu łask Bożych i opieki Maryi Matki Kościoła – Szczęść Boże!

Ks. Marek Chudzia