Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedziele Zwykłą - 11.08.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. W kolejną wakacyjną niedzielę prośmy przez wstawiennictwo Najśw. Maryi Panny o Bożą opiekę i pomoc, byśmy w wolnym czasie nie zaniedbywali chrześcijańskich obowiązków. W dzisiejszą II niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę (tzw. „cicha składka”) są przeznaczone na potrzeby naszej Parafii. Bardzo dziękuję wszystkim Ofiarodawcom za ofiary złożone w dniu dzisiejszym, a także te składane tydzień temu na potrzeby naszej Diecezji. „Bóg zapłać”.


2. We wtorek – 13 sierpnia po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie. O przystrojenie figury Matki Bożej Fatimskiej i poniesienie jej w procesji proszę czwartą Różę Różańcową. Gorąco zachęcam do wspólnej modlitwy czcicieli Matki Bożej.


3. W środę Msza Św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. W tym dniu w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.


4. W czwartek – 15 sierpnia – obchodzimy w Kościele Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 9:00 i 11:00, podczas których odbędzie się błogosławieństwo zbóż, owoców, ziół i kwiatów.


5. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na diecezjalne Radio Rodzina.


6. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do środy oraz w piątek o g. 18:00, w czwartek o g. 9:00 i 11:00, w sobotę o g. 16:00 i 18:00. W Niedzielę o g. 9:00 i 11:00. W tygodniu można rezerwować Msze św. na ten rok.


7. Biuro parafialne czynne w środę i sobotę pół godz. po Mszy św.


8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Opiekuna, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Nasza Arka i wakacyjny Mały Gość Niedzielny.


9. Za dwa tygodnie – 25 sierpnia w naszej świątyni będziemy wspólnie dziękować Panu Bogu za tegoroczne żniwa i zebrane plony. Msza św. dożynkowa o godz. 12:00. Przedstawiciele ulic i zespołów parafialnych obecnie roznoszą rodzinom naszej parafii zaproszenia wraz z programem - jako cegiełki na Dożynki Parafialne. Dochód z Dożynek zostanie przekazany na spłatę należności za przeprowadzone prace remontowe w budynku kościelnym. Serdecznie dziękuję tym Osobom, które roznoszą zaproszenia dożynkowe; „Bóg zapłać”.


10. Trwają wakacje i urlopy. Pamiętajmy o obowiązku Mszy św. niedzielnej i przypominajmy o tym szczególnie dzieciom i młodzieży. Wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach życzę miłego i bezpiecznego wypoczynku, Parafianom i Gościom – błogosławionej Niedzieli, a Solenizantom i  Jubilatom tego tygodnia – obfitych łask Bożych i opieki Maryi Matki Kościoła – Szczęść Boże!

Karolina Kulas, panna, zam. Łąkociny, ul. Raszkowska, tutejsza parafia.

Paweł Lorenz, kawaler, zam. Cegły, parafia Janków Zaleśny.

/Zap. 3/

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza 

Ks. Marek Chudzia