Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedziele Zwykłą - 4.08.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. W kolejną wakacyjną niedzielę prośmy przez wstawiennictwo Maryi i św. Józefa o Bożą opiekę i pomoc, byśmy w wolnym czasie nie zaniedbywali chrześcijańskich obowiązków. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszej Diecezji. Bardzo dziękuję wszystkim za złożone tydzień temu ofiary na potrzeby naszej Parafii. Za każdy dar serca wszystkim Ofiarodawcom składam serdeczne „Bóg zapłać”.


2. W tym tygodniu obchodzimy w Kościele: we wtorek - święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek - wspomnienie św. Dominika, w piątek - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, DzM, patronki Europy, w sobotę - święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.


3. W środę Msza Św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  o godz. 18:00.


4. W sobotę o g. 18:00 w naszym kościele będzie odprawiona Msza św. w 14 r. śmierci Ks. Bogdana Augustyniaka - długoletniego proboszcza tej Parafii. Następnie udamy się na cmentarz parafialny do grobu Ks. Bogdana i tam ofiarujemy za niego wspólną modlitwę.


5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę (tzw. „cicha składka”) będą przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.


6. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o g. 18:00. W Niedzielę o g. 9:00 i 11:00. W tygodniu można rezerwować Msze św. na ten rok.


7. Biuro parafialne czynne w środę i sobotę pół godz. po Mszy św.


8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: aktualny nr Opiekuna, nowy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Nasza Arka i wakacyjny Mały Gość Niedzielny.


9. Za trzy tygodnie – 25 sierpnia w naszej świątyni będziemy wspólnie dziękować Panu Bogu za tegoroczne żniwa i zebrane plony. Msza św. dożynkowa o godz. 12:00. Przedstawiciele ulic i zespołów parafialnych obecnie roznoszą rodzinom naszej parafii zaproszenia wraz z programem - jako cegiełki na Dożynki Parafialne. Cegiełki, jak w roku ubiegłym, w kwocie od 10 zł. Dochód z Dożynek zostanie przekazany na spłatę należności za przeprowadzone prace remontowe w budynku kościelnym. Serdecznie dziękuję tym Osobom, które roznoszą zaproszenia dożynkowe; „Bóg zapłać”.


10. Trwają wakacje i urlopy. Pamiętajmy o obowiązku Mszy św. niedzielnej i przypominajmy o tym szczególnie dzieciom i młodzieży. Wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach życzę miłego i bezpiecznego wypoczynku, Parafianom i Gościom – błogosławionej Niedzieli, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia – obfitych łask Bożych i opieki Maryi Matki Kościoła – Szczęść Boże!

Karolina Kulas, panna, zam. Łąkociny, ul. Raszkowska, tutejsza parafia.

Paweł Lorenz, kawaler, zam. Cegły, parafia Janków Zaleśny.

/Zap. 2/

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza 

Ks. Marek Chudzia