Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziele Zesłania Ducha Świętego - 9.06.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

  

1. W dzisiejszą Niedzielę przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zarazem zakończenie Okresu Wielkanocnego. Duch Św. ma moc, aby nas przemienić, ożywić nasze serca, umocnić wiarę. Prośmy o Jego przyjście do nas. Dziś mamy jeszcze jeden powód do świętowania – sześcioro dzieci    z naszej Parafii przystąpi do I Komunii Św., uczestnicząc w pełni w Ofierze Mszy Św. Otoczmy te dzieci gorącą modlitwą. Dzieciom życzymy obfitych łask Bożych i opieki NMP Matki Kościoła, a także wielkiej radości podczas spotkań z Panem Jezusem w Eucharystii. W dniu dzisiejszym Msze św. o godz. 8:00 i 12:00 dla osób nie związanych z uroczystością pierwszokomunijną, a także Uroczystość I Komunii Świętej o godz. 10:00.  W Białym Tygodniu zapraszam szczególnie dzieci I - komunijne z rodzicami na Msze Święte i nabożeństwa czerwcowe o g. 18:00, z wyjątkiem czwartku. W związku z pielgrzymką dzieci I – komunijnych do Poznania, która odbędzie się w czwartek - 13 czerwca, proszę zapisane osoby o podanie peselu i dokonanie wpłaty w kwocie 60 zł. Chętne osoby na pielgrzymkę mogą zapisywać się w zakrystii – są jeszcze wolne miejsca. Zbiórka w czwartek przed kościołem o g. 6:45, wyjazd autokarem o g. 7:00.


2. W poniedziałek – 10 czerwca nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać uroczystość odpustową ku czci NMP Matki Kościoła – Patronki Parafii. Sumę o g. 12:00 odprawi i homilię wygłosi Ks. Kanonik Michał Pacyna, diecezjalny Ojciec Duchowny, proboszcz parafii w Granowcu. Na Odpust zapraszam wszystkich Parafian i Gości, całą Asystę, Ministrantów, druhów Strażaków, grupy modlitewne i duszpasterskie, dzieci I-Komunijne, dziewczynki sypiące kwiaty, osoby niosące figury, obrazy, sztandary, feretrony. Ze względu na uroczystość wszyscy Parafianie mają obowiązek uczestnictwa we Mszy Św. Dla tych, którzy nie mogą być na Sumie odpustowej druga Msza Św. o g. 18:00.


3. W środę Msza Św. z nowenną do Matki Boże Nieustającej Pomocy i nabożeństwem czerwcowym.


4. W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu przypada także Święto Dziękczynienia. W związku z tym przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej oraz na KUL. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11:00 zakończenie Białego Tygodnia dla dzieci I – komunijnych.


5. „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary, które są przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.. Bardzo dziękuję rodzicom dzieci klasy I za posprzątanie i ubranie kościoła oraz obejścia na uroczystość I Komunii Św., szczególnie P. Pawłowi Flejsierowicz za ofiarną pracę przy kościele oraz zamocowanie masztów i chorągiewek.


6. Msze Św. w tygodniu: w poniedziałek o g. 12:00 i 18:00, we wtorek, środę, piątek i sobotę o g. 18:00, w czwartek nie ma Mszy św. ze względu na pielgrzymkę dzieci I – Komunijnych. W Niedzielę o g. 9:00 i 11:00. W tygodniu można rezerwować Msze św. na ten rok.


7. Biuro parafialne czynne w środę i sobotę pół godz. po Mszy św.


8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: aktualny nr Opiekuna, nowy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny oraz aktualny nr Małego Gościa Niedzielnego.


9. Wszystkim Parafianom i Gościom, szczególnie Dzieciom I - komunijnym życzę pięknego Białego Tygodnia i błogosławionej Niedzieli, a Solenizantom i Jubilatom oraz tym, którzy obchodzą rocznice urodzin, I Komunii Świętej, ślubu – wielu łask Bożych i opieki Maryi Matki Kościoła – Szczęść Boże!

Marta Mucha, panna, zam. parafia Narodzenia NMP - Ociąż

Szymon Łukasz Zimniak,  kawaler, zam. Łąkociny, tutejsza Parafia.

Zapowiedź III

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza.

Ks. Marek Chudzia