Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedziele Wielkanocną - 2.06.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

  

1. W dzisiejszą VII Niedzielę Wielkanocną przeżywamy w Kościele Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary składane na tacę, które są przeznaczone na potrzeby naszej Diecezji oraz za złożone tydzień temu ofiary na potrzeby naszej Parafii.. Bardzo dziękuję wszystkim Ofiarodawcom, którzy złożyli Daninę Diecezjalną i Parafialną. Można jeszcze składać ofiary na Daninę. Dziękuję serdecznie rodzicom dzieci klasy I za posprzątanie terenu wokół kościoła na uroczystość I Komunii Św. oraz odnowienie ogrodzenia i dzwonnicy. Trwają nabożeństwa czerwcowe, na które zapraszam wszystkich codziennie po Mszy św. o g. 18:00.


2. W środę Nowenna do Matki B. Nieustającej Pomocy, Msza Św. i nabożeństwo czerwcowe o g. 18:00.


3. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek Miesiąca. W I Czwartek prowadzona przez Bractwo św. Józefa Adoracja Najśw. Sakramentu z nabożeństwem czerwcowym i okazja do Spowiedzi św. o godz. 17:30.  W I Piątek Spowiedź św. od godz. 17:30. Msza Św. i nabożeństwo ku czci Bożego Serca o godz. 18:00.


4. W sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. W tym dniu I Spowiedź św. dla dzieci I – komunijnych o godz. 14:00.


5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego a także przeżywać wraz z sześciorgiem dzieci naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej o godz. 10:00. Parafian nie związanych z tą uroczystością proszę o udział w Mszach św. o g. 8:00 i 12:00. W tym dniu ofiary składane na tacę (tzw. „cicha składka”) będą przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.


6. W przyszły poniedziałek – 10 czerwca, w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową. Sumę o g. 12:00 odprawi Ks. Kanonik Michał Pacyna, diecezjalny Ojciec Duchowny, proboszcz parafii w Granowcu. Na Odpust zapraszam wszystkich Parafian i Gości, całą Asystę, Ministrantów, druhów Strażaków, grupy modlitewne i duszpasterskie, dzieci I-Komunijne, dziewczynki sypiące kwiaty, osoby niosące figury, obrazy, sztandary, feretrony. Prośba o dary na stół odpustowy.


7. We wtorek - 11 czerwca planowana jest pielgrzymka dzieci I – komunijnych do Poznania. Chętne osoby na pielgrzymkę mogą zapisywać się w zakrystii. Proszę zapisane osoby o podanie peselu i dokonanie wpłaty wstępnej w kwocie 30 zł.


8. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o g. 18:00. W Niedzielę  o g. 8:00, 10:00 i 12:00.


9. Biuro parafialne czynne w środę i sobotę pół godz. po Mszy św.


10. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Opiekuna, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny oraz czerwcowy Mały Gość Niedzielny.


11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej Niedzieli, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia – obfitych łask Zmartwychwstałego Chrystusa – Szczęść Boże!

Marta Mucha, panna, zam. parafia Narodzenia NMP - Ociąż

Szymon Łukasz Zimniak,  kawaler, zam. Łąkociny, tutejsza Parafia.

Zapowiedź II

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza.

Ks. Marek Chudzia