Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedziele Wielkanocną - 26.05.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

  

1. Dzisiaj - 26 maja w VI Niedzielę Wielkanocną przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych matkach także w modlitwach. „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary składane na tacę, które są przeznaczone na potrzeby naszej Parafii oraz za złożone tydzień temu ofiary do puszek na utrzymanie kleryków Seminarium Duchownego w Kaliszu. Bardzo dziękuję wszystkim Ofiarodawcom, którzy złożyli Daninę Diecezjalną i Parafialną. Można jeszcze składać ofiary na Daninę podczas Mszy świętych. Dziękuję serdecznie rodzicom dzieci klasy I za podjęte prace wokół kościoła na uroczystość I Komunii Św. Kończą się nabożeństwa majowe ku czci NMP, na które zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej codziennie po Mszy św. o g. 18:00. Dziś zapraszam wszystkich na godz. 16:00 na nabożeństwo majowe do kapliczki przy ul. Dworcowej.


2. W tym tygodniu przypadają Dni modlitw o urodzaje – w poniedziałek, wtorek i środę. Procesje błagalne (do krzyża przy ul. Kościelnej, do krzyża misyjnego i do kapliczki przy ul. Raszkowskiej) o błogosławieństwo w pracy na roli i o urodzaje o godz. 17:30, a następnie Msza św. i nabożeństwo majowe.


3. W środę o g. 17:30 procesja do kapliczki przy ul. Raszkowskiej z nabożeństwem majowym, Msza Św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.


4. W piątek obchodzimy święto Nawiedzenia NMP. Msza św. w naszym kościele o godz. 18:00, a po niej ostatnie nabożeństwo majowe.


5. W sobotę - 1 czerwca przypada Dzień Dziecka. Otoczmy gorącą modlitwą wszystkie dzieci. W tym dniu Dzieci naszej parafii zaproszone są o g. 14:00 na plac zabaw na świętowanie Dnia Dziecka; czekają liczne atrakcje i niespodzianki. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, na które zapraszam codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.


6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w Kościele Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszej Diecezji. Po Mszy św. o g. 11:00 nabożeństwo czerwcowe. Za tydzień Msze Św. o g. 8:00 i 10:00 (ze względu na Dzień Sportu).


7. We wtorek - 11 czerwca planowana jest pielgrzymka dzieci I – komunijnych do Poznania. Chętne osoby na pielgrzymkę mogą zapisywać się w zakrystii. Proszę zapisane osoby o podanie peselu i dokonanie wpłaty wstępnej w kwocie 30 zł.


8. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o g. 18:00. W Niedzielę (wyjątkowo) o g. 8:00 i 10:00. W tygodniu można dokonywać rezerwacji Mszy św. na ten rok.


9. Biuro parafialne czynne w środę i sobotę pół godz. po Mszy św.


10. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: aktualny nr Opiekuna, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny oraz czerwcowy Mały Gość Niedzielny.


11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej Niedzieli, wszystkim Matkom Bożych darów  i opieki Matki Najświętszej, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia – zdroju łask Zmartwychwstałego Pana – Szczęść Boże!

Marta Mucha, panna, zam. parafia Narodzenia NMP - Ociąż

Szymon Łukasz Zimniak,  kawaler, zam. Łąkociny, tutejsza Parafia.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza.

Ks. Marek Chudzia