Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedziele Wielkanocną - 19.05.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

  

1. Dzisiejsza Niedziela kończy Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Potrzeba jednak nadal usilnej modlitwy o gorliwe i święte powołania kapłańskie, misyjne i zakonne w naszej parafii, diecezji i Ojczyźnie. W dniu dzisiejszym w naszym kościele na Mszy św. o g. 11:00 dzieci klasy IV będą obchodzić Rocznicę I Komunii Świętej. Otoczmy te dzieci gorącą modlitwą, aby mocno trwały przy Panu Jezusie i często przyjmowały Komunię Świętą. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za złożone tydzień temu ofiary na potrzeby naszej Parafii.. Dziękuję również tym, którzy złożyli już Daninę Diecezjalną i Parafialną. Można jeszcze w czasie wielkanocnym składać ofiary na Daninę. Jak co roku przy wyjściu z kościoła zbierane są dziś ofiary do puszek na utrzymanie kleryków naszego Seminarium Duchownego w Kaliszu. Trwają nabożeństwa majowe ku czci NMP, na które zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej codziennie po Mszy św. o g. 18:00. Dziś po Mszy św. o g. 11:00 zapraszam na nabożeństwo majowe z rocznicowymi dziećmi komunijnymi.


2. W poniedziałek – 20 maja o godz. 18:00 przy Sali wiejskiej odbędzie się legalizacja gaśnic.


3. W środę Msza św., nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo majowe o g. 18:00.


4. W piątek przypada liturgiczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu o g. 18:00 w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i podczas Mszy św. będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych.


5. W sobotę - 25 maja odbędzie się Pielgrzymka do Lichenia. Zbiórka na parkingu o godz. 7:45. Wyjazd o godz. 8:00. Osoby zapisane proszone są o wpłatę kwoty 20 zł. Są jeszcze dwa wolne miejsca.


6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę (tzw. „cicha składka”) będą przeznaczone na potrzeby naszej Parafii. Na nabożeństwo majowe o godz. 16:00 zapraszam do kapliczki przy ul. Dworcowej. W niedzielę - 26 maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych matkach także w modlitwach.


7. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku o g. 18:00 (w sobotę – Msza św. w Licheniu). W Niedzielę o g. 9:00 i 11:00. W tygodniu można dokonywać rezerwacji Mszy św. na ten rok.


8. Biuro parafialne czynne w środę i piątek pół godz. po Mszy św.


9. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Opiekuna, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny oraz nowy Mały Gość Niedzielny.


10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej Niedzieli, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia – wielu łask Zmartwychwstałego Chrystusa – Szczęść Boże!

Ks. Marek Chudzia