Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedziele Wielkanocną - 12.05.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

  

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Módlmy się o dobre i święte powołania kapłańskie, misyjne i zakonne szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej oraz o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za dzisiejsze ofiary składane na tacę, które są przeznaczone na potrzeby naszej Parafii. Dziękuję również tym, którzy złożyli już Daninę Diecezjalną i Parafialną. Można jeszcze w czasie wielkanocnym składać ofiary na Daninę. Dziś po Mszy św. o g. 11:00 spotkanie rocznicowych dzieci komunijnych z rodzicami. W dniu dzisiejszym      na nabożeństwo majowe o godz. 16:00 zapraszam do kapliczki przy ul. Raszkowskiej.


2. W poniedziałek – 13 maja, w rocznicę objawień fatimskich, zapraszam wszystkich Parafian o godz. 17:00 do kościoła na różaniec fatimski i nabożeństwo majowe. Pierwszą Różę różańcową św. Bernadetty proszę o przystrojenie figury Matki Bożej.


3. W tym tygodniu w liturgii będą obchodzone: we wtorek święto Św. Macieja Apostoła, w czwartek święto Św. Andrzeja Boboli Kapłana i Męczennika - patrona Polski.


4. W środę  Msza Św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwem majowym o godz. 18:00.


5. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na utrzymanie kleryków naszego Seminarium Duchownego w Kaliszu. Za tydzień dzieci klasy IV na Mszy św. o g. 11:00 w naszym kościele będą obchodzić Rocznicę I Komunii Świętej. Otoczmy te dzieci gorącą modlitwą, aby mocno trwały przy Panu Jezusie i często przyjmowały Komunię Świętą. W następną niedzielę po Mszy św. o g. 11:00 zapraszam na nabożeństwo majowe z rocznicowymi dziećmi komunijnymi.


6. Msze Św. w tygodniu: w poniedziałek o g. 17:00, od wtorku do piątku o g. 18:00, w sobotę o g. 17:00 i 18:00. W Niedzielę o g. 9:00 i 11:00.  W tygodniu można dokonywać rezerwacji Mszy św. na ten rok.


7. Trwają nabożeństwa majowe ku czci NMP, na które zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej codziennie po Mszy św. o g. 18:00, z wyjątkiem niedziel – g. 16:00 przy kapliczkach.


8. Pielgrzymka do Lichenia odbędzie się w sobotę 25 maja. Osoby zapisane proszone są o wpłatę kwoty 20 zł. Są jeszcze wolne miejsca.


9. Biuro parafialne czynne w środę i sobotę pół godz. po Mszy św.


10. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: aktualny nr Opiekuna, nowy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i aktualny Mały Gość Niedzielny. 


11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej Niedzieli, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia – wielu łask Zmartwychwstałego Chrystusa - Dobrego Pasterza – Szczęść Boże!

Ks. Marek Chudzia