Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedziele Wielkanocną - 5.05.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

  

1. Dzisiejsza III Niedziela Wielkanocna przeżywana jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego zachęcam wszystkich Parafian do lektury Pisma Świętego. Bardzo dziękuję wszystkim Ofiarodawcom za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszej Parafii.. Dziękuję również za ofiary składane do puszek na Diecezjalne Radio Rodzina. Bóg zapłać! Podziękowania składam także tym, którzy złożyli już Daninę Diecezjalną i Parafialną. Można jeszcze w czasie wielkanocnym składać ofiary na Daninę. Dziękuję serdecznie P. Kościelnemu, P. Sołtysowi i tym wszystkim, którzy włączyli się w malowanie ogrodzenia przy cmentarzu, P. Sołtysowi także za wykoszenie trawy na cmentarzu. Szczególnie dziękuję P. Wiktorii Pieszyńskiej i R. Szczotka za ofiarowanie farby na malowanie ogrodzenia cmentarnego. Dziś po Mszy św. o g. 11:00 spotkanie dzieci I-Komunijnych z rodzicami. W dniu dzisiejszym na nabożeństwo majowe o godz. 16:00 zapraszam do kapliczki na Gólembiu.


2. W tym tygodniu w liturgii będą obchodzone: w poniedziałek święto Świętych Apostołów: Filipa i Jakuba, a w środę uroczystość Św. Stanisława BM – głównego patrona Polski.


3. W środę Msza Św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwem majowym g. 18:00.


4. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W tym dniu ofiary składane na tacę (tzw. „cicha składka”) będą przeznaczone na potrzeby naszej Parafii. Za tydzień na nabożeństwo majowe o godz. 16:00 zapraszam do kapliczki przy ul. Raszkowskiej.


5. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku o g. 18:00, z wyjątkiem wtorku – g. 17:00, w sobotę o g. 16:00 i 18:00. W Niedzielę o g. 9:00 i 11:00. W tygodniu można dokonywać rezerwacji Mszy św. na ten rok.


6. Rozpoczęły się nabożeństwa majowe ku czci NMP, na które zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej codziennie po Mszy św. o g. 18:00, z wyjątkiem niedziel – g. 16:00 przy kapliczkach.


7. Pielgrzymka do Lichenia odbędzie się w sobotę 25 maja. Osoby zapisane proszone są o wpłatę kwoty 20 zł. Są jeszcze wolne miejsca.


8. Biuro parafialne czynne w środę i sobotę pół godz. po Mszy św.


9. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Opiekuna, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i aktualny Mały Gość Niedzielny.


10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej Niedzieli, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia – wielu łask Zmartwychwstałego Chrystusa – Szczęść Boże!

Ks. Marek Chudzia