Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedziele Wielkanocną - Święto Miłosierdzia Bożego - 28.04.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

 

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna w tradycji nazywana jest niedzielą przewodnią lub białą. W dniu dzisiejszym w Kościele przeżywamy święto Miłosierdzia Bożego. Trwając w radości wielkanocnej, rozważamy tajemnicę Bożego Miłosierdzia. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. W tym czasie modlimy się koronką do Bożego Miłosierdzia. Dziś ofiary składane na tacę (tzw. „cicha składka”) są przeznaczone na potrzeby naszej Parafii. Bardzo dziękuję wszystkim Ofiarodawcom za złożone ofiary. Bóg zapłać! Dziękuję również za ofiary składane w drugi dzień Świąt na KUL i kształcenie kleryków     w WSD w Kaliszu. Podziękowania składam także tym, którzy złożyli Daninę Diecezjalną i Parafialną. Można jeszcze składać ofiary na Daninę podczas Mszy świętych.


2. We wtorek – 30 kwietnia obchodzimy w Kościele Uroczystość Św. Wojciecha, która w tym roku, ze względu na przypadającą Oktawę Wielkanocy, jest przeniesiona z daty własnej, tj. z 23 kwietnia. Msza św. w naszym kościele o godz. 18:00.


3. W środę – 1 maja w święto Pracy przypada liturgiczne wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w naszym kościele o godz. 18:00. Po Mszy św. pierwsze nabożeństwo majowe. Rozpoczynają się nabożeństwa ku czci NMP, na które zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej codziennie po Mszy św. o g. 18:00.


4. W piątek – 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. W tym dniu wypada również rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pamiętajmy o modlitwie za Polskę i Polaków w kraju i na emigracji. Msze Św. w naszym kościele o godz. 9:00 i 11:00. Jak co roku przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na diecezjalne Radio Rodzina. Na nabożeństwo majowe zapraszam do kapliczki przy ul. Strażackiej na godz. 16:00. W tym dniu odpust w parafii Wierzbno – suma o g. 12:00.


5. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek Miesiąca. W I Czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu  i Spowiedź św. o godz. 17:30, o g. 18:00 Msza Św. i nabożeństwo majowe. W I Piątek w Uroczystość Matki Bożej okazja do spowiedzi św. przed Mszami. Nabożeństwo ku czci Bożego Serca po Mszy Św. o godz. 11:00. W I Sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00.


6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszej Diecezji. Na nabożeństwo majowe na godz. 16:00 zapraszam do kapliczki na Gólembiu. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Biblijną, którą rozpoczniemy XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcam wszystkich Parafian do lektury Pisma Świętego. Spotkanie dzieci I-Kom. z rodzicami po 2. Mszy św.


7. Biuro parafialne czynne w środę i sobotę pół godz. po Mszy św.


8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: świąteczny nr Opiekuna, nowe nr-y Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego i aktualny nr Małego Gościa Niedzielnego.


9. Na koniec Oktawy Wielkanocy wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej Niedzieli Miłosierdzia, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia – zdroju łask Miłosiernego Jezusa – Szczęść Boże!

Ks. Marek Chudzia