Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziele Zmartwychwstania Pańskiego - 21.04.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Wielkanoc. Radujmy się - Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. W dzisiejszy poranek wielkanocny o godz. 6:00 „Rezurekcja” z procesją wokół kościoła. Druga Msza Św. o godz. 11:00. Rozpoczyna się Oktawa Wielkanocy, która zakończy się w przyszłą niedzielę. Postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter tego czasu. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w Eucharystii w tych dniach. Z racji Oktawy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


2. Jutro - w drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. w porządku niedzielnym. Ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła będą przeznaczone na KUL i kształcenie kleryków w WSD w Kaliszu.


3. W środę Msza Św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.


4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu ofiary składane na tacę (tzw. „cicha składka”) będą przeznaczone na potrzeby naszej Parafii. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11:00, w obecności władz samorządowych, Ofiarodawców i wykonawców, zostanie uroczyście poświęcony i oddany do użytku podjazd dla osób niepełnosprawnych przy głównym wejściu do kościoła.


5. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli Daninę Diecezjalną i Parafialną. Można jeszcze w czasie wielkanocnym składać ofiary na Daninę podczas Mszy św. Koperty wyłożone są na parapetach przy drzwiach wyjściowych. Bardzo dziękuję wszystkim Ofiarodawcom za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na potrzeby naszej Parafii.. Bóg zapłać! Serdeczne podziękowanie składam wszystkim, którzy okazali pomoc w przygotowaniu uroczystości Wielkiego Tygodnia: Druhom Strażakom za pokierowanie ruchem i pomoc przy niesieniu krzyża ulicami naszej parafii podczas Drogi Krzyżowej, trzymanie warty honorowej przy Bożym Grobie i niesienie krzyża, baldachimu i figury Zmartwychwstałego w procesji Rezurekcyjnej, mieszkańcom ulicy Szkolnej i Pani Martynie Zaradnej za zbudowanie dekoracji Grobu Pańskiego i przygotowanie kaplicy przechowania – „Ciemnicy”. Szczególnie pragnę podziękować P. Organiście i P. Kościelnemu oraz Mateuszowi Kusicielkowi, Lektorom i Ministrantom za pomoc w przygotowaniu liturgii Triduum Paschalnego i procesji Rezurekcyjnej, Paniom prowadzącym adorację Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i Wielką Sobotę, wszystkim grupom modlitewnym, asyście, tym, którzy nieśli feretrony i chorągwie w procesji Rezurekcyjnej oraz składającym ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. Wszystkim Parafianom dziękuję za zaangażowanie i udział w tych uroczystościach. W imieniu Sióstr Klarysek z Ostrowa Wlkp. gorąco dziękuję za podzielenie się darami żywnościowymi podczas święcenia pokarmów w Wielką Sobotę, a Panom Janowi i Maciejowi Krysiak za transport i dostarczenie darów na miejsce.


6. Msze Św. w tygodniu: w poniedziałek i Niedzielę o g. 9:00 i 11:00, od wtorku do piątku o g. 18:00, w sobotę o godz. 17:00 i 18:00. W tygodniu można dokonywać rezerwacji Mszy św. na ten rok.


7. Biuro parafialne czynne w środę i sobotę pół godz. po Mszy św.


8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: świąteczny nr Opiekuna, Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego oraz majowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionych świąt i całej Oktawy Wielkanocnej, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia – obfitych łask Bożych oraz opieki Maryi Matki Kościoła – Szczęść Boże! 

Ks. Marek Chudzia