Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziele Palmową Męki Pańskiej - 14.04.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa przypomina triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy i rozpoczyna Wielki Tydzień. Podczas liturgii uroczyście czytany jest opis Męki Pańskiej. Święcenie palm na początku każdej Mszy Św. Przed Mszą Św. o godz. 11:00 poświęcenie palm przy figurze Św. Jana Pawła II i procesja z palmami wokół kościoła. Po Mszy Św. odbędzie się konkurs na najładniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę (tzw. „cicha składka”) są przeznaczone na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom za złożone ofiary. Bardzo dziękuję P. Organiście, P. Kościelnemu i Ministrantom za pomoc w przygotowaniu procesji z Drogą Krzyżową, nagłośnienia i pieśni, wszystkim Parafianom, stanom i grupom parafialnym za liczny udział w tym nabożeństwie, szczególnie Druhom Strażakom za pokierowanie ruchem i pomoc przy niesieniu krzyża w piątek ulicami naszej parafii.


2. W tym tygodniu w naszym kościele będą odprawiane nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 15:00, Gorzkie Żale dziś po Mszy Św. o godz. 11:00 i w Wielki Piątek po Liturgii. Przez odprawienie tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny. Zachęcam wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych i liturgii Triduum Paschalnego.


3. W Wielką Środę Msza Św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.


4. W tym tygodniu będziemy uroczyście przeżywać w naszym kościele święte Triduum Paschalne. Liturgia W. Czwartku i W. Piątku o godz. 19:00, a Liturgia W. Soboty o godz. 20:00. Zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych do pełnego uczestnictwa i jak najlepszego przeżycia Triduum.


5. W Wielki Czwartek Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 19:00. Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Przechowania, czyli tzw. „Ciemnicy” i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. W tym dniu w godzinach przedpołudniowych proszę trzy rodziny do sprzątania kościoła i terenu wokół kościoła.


6. W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8:00. Droga Krzyżowa o godz. 15:00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19:00. Podczas Adoracji Krzyża tradycyjnie składamy ofiary na utrzymanie Grobu Pańskiego. Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, Gorzkie Żale (3 części) i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. Druhów Strażaków proszę o wartę honorową przy Bożym Grobie. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły.


7. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8:00 do 20:00. Plan Adoracji w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę znajdziemy w gablocie parafialnej, na tablicy ogłoszeń w kościele i na internetowej stronie parafialnej: parafia.lakociny.pl, Święcenie pokarmów o godz. 12:00, 13:00 i 14:00. Wzorem lat ubiegłych możemy podzielić się darami z Siostrami Klaryskami z Ostrowa Wlkp. Chętni mogą zostawiać je przy drzwiach wyjściowych. Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 20:00. Na Liturgię przynosimy świece.


8. Za tydzień Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. „Rezurekcja” z procesją w poranek wielkanocny o godz. 6:00. Proszę o przygotowanie feretronów i chorągwi na procesję. Druhów Strażaków proszę o niesienie krzyża, baldachimu i figury Zmartwychwstałego. W tym dniu druga Msza Św. o godz. 11:00. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. w porządku niedzielnym. W Poniedziałek Wielkanocny ofiary składane do puszek  będą przeznaczone na KUL i kształcenie kleryków w WSD w Kaliszu.


9. Dziękuję wszystkim, którzy już złożyli Daninę Diecezjalną i Parafialną. W Wielkim Tygodniu można jeszcze składać ofiary na Daninę Diecezjalną i Parafialną. Koperty wyłożone są na parapetach przy drzwiach wyjściowych. Również można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Na ten cel w kościele przygotowane są skarbony: przy starym konfesjonale i przy chrzcielnicy. W Wielkim Tygodniu można też złożyć ofiarę na Jałmużnę Postną do skarbony przy figurze Św. Antoniego.


10. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do środy o g. 18:00, w czwartek i piątek o g. 19:00, w sobotę o g. 20:00. W Niedzielę Wielkanocną o g. 6:00 i 11:00, w drugi dzień świąt o g. 9:00 i 11:00. W tygodniu można dokonywać rezerwacji Mszy św. na ten rok.


11. Biuro parafialne czynne w poniedziałek, wtorek i środę pół godz. po Mszy św.


12. Prasa katolicka  do nabycia w zakrystii: aktualny nr Opiekuna, nowy Przewodnik Katolicki oraz poprzedni z modlitewnikiem na kwiecień, i nowy Gość Niedzielny.


13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i całego Wielkiego Tygodnia, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia – niezliczonych łask Bożych oraz opieki Maryi Matki Kościoła i św. Józefa – Szczęść Boże!

Mariusz Jan Furmanek, zam. Tarchały W.

Sandra Szczepaniak, parafia tutejsza

 

Oskar Szmaj, zam. Kaliszkowice Ołobockie

Magdalena Janas, parafia tutejsza

 

Adrian Piotr Werner, zam. Ostrów Wlkp.

Martyna Łucja Zaradna, parafia tutejsza

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza 

 

 

Ks. Marek Chudzia