Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedziele Wielkiego Postu - 7.04.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Od dzisiejszej V Niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, tradycyjnie zakrywa się w kościołach krzyże i obrazy Jezusa. Do świąt wielkanocnych pozostały tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy ten czas. Dziś po Mszy św. o g. 11:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali. Bardzo dziękuję wszystkich Parafianom za udział w rekolekcjach wielkopostnych i przystąpienie do spowiedzi wielkopostnej. Serdeczne podziękowanie składam wszystkim Osobom i Rodzinom, które na czas rekolekcji ofiarowały dary stołu (mięso, wędliny, jajka, pierogi, pieczywo, masło, ser i ciasto) na poczęstunek dla ks. Rekolekcjonisty i księży spowiedników, a także Rodzinom, które ugościły księdza Rekolekcjonistę w swoich domach. Szczególnie pragnę podziękować Paniom za pomoc w kuchni i przygotowywanie posiłków. Bóg zapłać! Dziękuję również za ofiary składane podczas rekolekcji, a także za dzisiejsze przeznaczone na potrzeby naszej Diecezji.


2. W środę po Mszy Św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po nowennie zapraszam na spotkanie członków Rady Parafialnej i Duszpasterskiej.


3. W piątek o g. 17:00 wyruszymy z Drogą Krzyżową ulicami naszej parafii; Druhów Strażaków proszę o pokierowanie ruchem, a grupy parafialne o pomoc przy niesieniu krzyża. Po powrocie do kościoła rozpocznie się Msza Św. Zachęcam wszystkich do wspólnej modlitwy i zyskania odpustu.


4. Za tydzień Niedziela Palmowa. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Święcenie palm na początku każdej Mszy Św. Przed Mszą Św. o godz. 11:00 poświęcenie palm przy figurze Św. Jana Pawła II i procesja z palmami wokół kościoła. Tradycyjnie po Mszy Świętej odbędzie się konkurs na najładniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę. W przyszłą niedzielę (2. m – ca) ofiary składane na tacę (tzw. „cicha składka”) będą przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.


5. W Wielkim Poście można składać ofiary na Daninę diecezjalną i parafialną. Koperty są do nabycia przy wyjściu z kościoła. Danina jak w roku ubiegłym.. Również można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Na ten cel są przygotowane w kościele skarbony: przy starym konfesjonale i przy chrzcielnicy. W Wielkim Poście przy sprzątaniu nie dekorujemy kościoła kwiatami.


6. Biuro parafialne czynne w środę i piątek pół godz. po Mszy św..


7. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Opiekuna, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, oraz aktualny Mały Przewodnik Katolicki.


8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia – Bożych łask oraz opieki Maryi Matki Kościoła i św. Józefa – Szczęść Boże!

Mariusz Jan Furmanek, zam. Tarchały W.

Sandra Szczepaniak, parafia tutejsza

 

Oskar Szmaj, zam. Kaliszkowice Ołobockie

Magdalena Janas, parafia tutejsza

 

Adrian Piotr Werner, zam. Ostrów Wlkp.

Martyna Łucja Zaradna, parafia tutejsza

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza 

 

 

Ks. Marek Chudzia