Światowy Dzień Chorego w Łąkocinach 2019

Obchody Dnia Chorego w naszej parafii trwały od 9 lutego do 11 lutego. W sobotę chorzy i niepełnosprawni wraz z opiekunami przybyli na Mszę Świętą o godzinie 9.00. Wcześniej skorzystali z Sakramentu Spowiedzi Świętej. Liturgię celebrował ks. Marek Chudzia, w której udział wzięli zaproszeni goście: władze samorządowe, dyrektor szkoły, prezes OSP i zespół śpiewaczy „ Łąkocanie”. W homilii celebrans ukazał wielkie znaczenie cierpienia chorych dla Kościoła Chrystusowego. Udzielił zebranym sakramentu namaszczenia chorych. Liturgia zakończył się uroczystym błogosławieństwem, po którym ks. Marek zaprosił wszystkich zebranych na spotkanie przy stole na Sali wiejskiej. Całkowity patronat nad uroczystością objął Wójt Gminy Ostrów Wlkp. Pan Piotr Kuroszczyk. Chorzy i niepełnosprawni zjedli pyszny obiad i ciasto przygotowane przez catering „Wierzbno”. Tradycyjny tort ufundował Pan Piotr Walkowski Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego. Pobyt na Sali uświetniły dzieci z przedszkola i szkoły w Łąkocinach pięknym montażem słowno- muzycznym i tańcami. Wszyscy widzowie byli zachwyceni ciekawymi występami dzieci. Hasłem przewodnim Dania Chorego był cytat z Pisma Świętego „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie!”. Na zakończenie zespół „Łąkocanie” zaśpiewał wiązankę pieśni ludowych, które też wzruszyły drogich chorych. Po zakończeniu występów podziękowania Panu Wójtowi i jego zastępcy złożył pan Radny Zenon Janas i obdarował ich symbolicznymi upominkami, które mają odmierzać tylko szczęśliwe chwile. Całość uroczystości prowadzili pani prezes OSP Alicja Malińska i Pan Radny Zenon Janas.

Pan Jan Krysiak podziękował za pracę dla parafii Panu Radnemu, pani Teresie Minta i panu Jerzemu Mleko.

W poniedziałek we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes w intencji chorych została odprawiona Msza Święta i nabożeństwo do Matki Bożej z Lourdes, Lekarki Chorych.

Red. Teresa Minta