Droga Krzyżowa ulicami wsi 2018

W piątkowe popołudnie 23 marca parafianie Kościoła Matki Bożej w Łąkocinach wyruszyli na Drogę Krzyżową przez wieś. Nabożeństwo rozpoczął kapłan ks. Marek Chudzia, który ze służbą liturgiczną ołtarza wynieśli krzyż z kościoła. Rozważania kolejnych stacji czytali członkowie grup duszpasterskich i społecznych dźwigających krzyż. Do poszczególnych stacji krzyż nieśli: ministranci, bractwo Świętego Józefa, członkowie Żywego Różańca, WSCH, a także dzieci, młodzież, ojcowie, matki, rolnicy, kolejarze i strażacy. Asystę przy drzewie krzyża pełnili strażacy, którzy zabezpieczyli drogę procesji z krzyżem. Parafianie licznie zgromadzeni w skupieniu słuchali rozważań poszczególnych stacji i całą drogę śpiewali pieśni wielkopostne. Po procesji wszyscy uczestniczyli w Eucharystii.

Red. Teresa Minta