Błogosławieństwo dzieci

We wspomnienie Św. Młodzianków tradycyjnie w naszej parafii do kościoła przychodzą najmłodsze dzieci ze swoimi rodzicami. Mszę Świętą w intencji dzieci i ich rodzin celebrował ks. Tomasz Flajszer. Dzieci również uczestniczyły w Liturgii w zależności od swoich umiejętności. Starsze włączały się do wspólnego kolędowania, a malutkie w swoich wózeczkach chwaliły pana Boga słodkim snem. Po komunii Świętej dzieci otoczyły ołtarz zachowując zasady bezpieczeństwa a celebrans udzielił każdemu indywidualnego błogosławieństwa, poświęcił je wodą święconą i obdarował pamiątkowymi obrazkami. Rodzice i ich dzieci poleci się opiece pana Jezusa i wspólnie kolędowali przy żłóbku. W czasie pandemii dzieci i młodzież nie uczęszczają systematycznie do kościoła tym bardziej radość zgromadzonych przy stajence była bezcenna.