Adwent to czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie

Wspomnienie Św. Mikołaja

6 grudnia obchodziliśmy wspomnienie Św. Mikołaja. Ten Św. Biskup Mirry był wzorem dobroci i troski o innych, szczególnie o biednych i potrzebujących. W ciągu swojego życia pomagał wszystkim bez rozgłosu, dzieciom, młodym małżeństwom i rodzinom oczekującym pomocy. Dzieci co roku czekają na spotkanie ze Świętym Mikołajem, który przynosi im prezenty. Do naszej parafii także przybył Św. Mikołaj z dziećmi spotkał się pod gołym niebem ze względu na panującą pandemię. Wszystkie dzieci przy odbiorze paczek zachowały dystans i miały założone maseczki. Ten miły akcent na początku Adwentu sprawi że dzieci z radością będą oczekiwać na Boże Narodzenie, które w tym roku będzie bardzo skromne. Św. Mikołaj w wizerunku biskupa życzył dzieciom i ich rodzicom zdrowych, spokojnych i błogosławionych świąt w swoich rodzinach. Rada Parafialna i rodzice podziękowali panu radnemu za pomoc w zorganizowaniu słodkich paczek, a Świętemu Mikołajowi za ich przekazanie dzieciom. Właścicielom i pracownikom sklepu podziękowali za przygotowanie słodkich niespodzianek.