Msza Święta Dziękczynna za żniwa

W Święto Wniebowzięcia NMP rolnicy i ich rodziny, a także wszyscy parafianie którzy spożywają codzienny chleb przybyli do kościoła, aby podziękować panu bogu za tegoroczne plony i sprzyjającą pogodę żniwną. Naszą parafie w tym roku ominęły wszelkie nawałnice, a rolnicy mogli zebrać obfite plony. W Homilii celebrans podkreślił że ciężka praca rolnika jest znacząca dla całego społeczeństwa jednak wszystko zależy od pana Boga. To opatrzność zsyła żyzne deszcze i słoneczną pogodę w czasie zbiorów. Starostowie mszy świętej dożynkowej pani Monika Małuszek i pan Piotr Hubert złożyli Dary Ołtarza: Chleb wypieczony z tegorocznej mąki, owoce, wino mszalne i komunikanty. Liturgię swoim śpiewem uświetnili: Zespół Łąkocanie, Jankowianie i kapela Furmany. Po komunii świętej kapłan poświecił chlebki oraz zioła, kwiaty i kłosy przyniesione przez parafian. Po błogosławieństwie życzenia rolnikom i podziękowania za ich prace złożył sołtys wsi pan Przemysław Janas. Ołtarz ozdobił duży wieniec dożynkowy wykonany przez panią Zofię Liberską. Przy wyjściu z kościoła parafianie zostali obdarowani dożynkowymi chlebkami. Z powodu pandemii koronowirusa taki charakter miało tegoroczne święto plonów.