Modlitwa za kierowców w tygodniu św. Krzysztofa

Od Niedzieli 19-25 lipca w modlitwach polecaliśmy kierowców i ich bezpieczna jazdę na drogach oraz wszystkich użytkowników dróg. Poświęcenie pojazdów odbyło się w sobotę oraz niedzielę po Mszach Świętych. Tradycyjnie kierowcy swoimi pojazdami: rowerami, motocyklami, samochodami podjeżdżali indywidualnie a ks. Tomasz Flajszer każdy pojazd poświęcił. Najstarszy samochód Honda Civic pamięta lata 90-te i jest idealnie utrzymany co bardzo dobrze świadczy o jego użytkowniku. Każdy kierowca otrzymał od lektora Mateusza pamiątkowy obrazek z wizerunkiem Św. Krzysztofa i modlitwą za kierowców. Zebrane ofiary parafia przeznaczyła dla misjonarzy na zakup potrzebnych pojazdów do wykonywania ich trudnej pracy w krajach Afryki, Ameryki Południowej. W sumie na poświęcenie przyjechało 110 pojazdów.