Światowy Dzień Chorego w parafii NMP Matki Kościoła w Łąkocinach 2020

We wspomnienie Matki Bożej z Lourdes Lekarki Chorych licznie do świątyni przybyli chorzy i niepełnosprawni ze swoimi opiekunami. Przed rozpoczęciem mszy świętej skorzystali z Sakramentu Pokuty. Liturgię z okazji Dnia Chorego w intencji wszystkich zebranych sprawował ks. Marek Chudzia. Po rozpoczęciu serdecznie powitał drogich chorych a także przedstawicieli władz samorządowych, przedstawicieli organizacji społecznych, służby zdrowia, szkoły i zespół Łąkocanie. W homilii celebrans ukazał dużą rolę osób cierpiących w życiu Kościoła. Wszyscy zebrani przyjęli sakrament chorych przez namaszczenie świętym olejem. Mszę świętą swoim śpiewem uświetnili Łąkocanie i Jankowianie. Na zakończenie wszyscy polecili się modlitwie opiece Matki Bożej. Kapłan zaprosił zebranych na spotkanie przy stole na salę wiejską. Spotkanie zorganizował pan radny we współpracy z OSP pod patronatem Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski. Część artystyczną przedstawiła młodzież szkolna i zespoły śpiewacze Łąkocanie i Jankowianie.  Po ciepłym posiłku i pysznym torcie którym ofiarował przewodniczący rady powiatu w Ostrowie Wielkopolskim zebrani prowadzili ciekawe rozmowy przez długie godziny. Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski zwracając się z życzeniami do chorych stwierdził, że dbałość o ludzi niepełnosprawnych, samotnych i chorych jest naszym chrześcijańskim obowiązkiem.