Zbiór ziemiopłodów dla Sióstr Klarysek w Ostrowie Wielkopolskim

Od wielu lat parafianie z Łąkocin organizują zbiórkę ziemiopłodów dla zakonu Sióstr Klarysek. Zbiórkę organizujemy dwa razy w roku jesienią i wiosną. Przed Wielkanocą dzielimy się także święconką, a strażacy z OSP dostarczają dary do zakonu. W tym roku jesienną zbiórkę zorganizowaliśmy 12 października. Parafianie przekazali zboże, ziemniaki, czerwone buraczki, warzywa z ogrodów, kapustę, owoce i jajka. Były także przetwory mąka, cukier, olej, makarony i orzechy włoskie. Transportu udzielił pan Jan Krysiak, który z ks. Markiem Chudzią zebrał dary i dostarczył do Sióstr. Siostra na furcie wszystko odebrała, a siostra przełożona podziękowała księdzu i zapewniła o modlitewnej pamięci za dobroczyńców z parafii w Łąkocinach.

Dary z parafii ofiarowali: Sikora Jan z ul. Krotoszyńskiej, Herbik Zofia, Lis Tadeusz, Lis Zygmunt, Kocik Krystyna, Bestra Anna, Brodala Agnieszka, Frąckowiak Danuta, Mogiełka Kazimierz z ul. Krotoszyńskiej, Minta Lech z ul. Krotoszyńskiej, Minta Teresa.