Święto Aniołów Stróżów

2 października na wieczorną Mszę Święta przyszli rodzice ze swoimi dziećmi pomimo niesprzyjającej pogody aby uczcić Święto Aniołów Stróżów. Starsze dzieci przed liturgią eucharystyczną modliły się na różańcu za swoich kapłanów. W czasie Mszy Świętej młodsze dzieci także wielbiły pana boga, gaworzyły, spacerowały obok prezbiterium, obserwowały kapłana i ministrantów. Najmłodsze dzieci wielbiły pana boga błogim snem w ramionach swoich matek. W homilii Celebrans polecił opiece niebieskich posłańców wszystkie dzieci z parafii. Rodzicom podziękował za przybycie i uczestnictwo razem z dziećmi w eucharystii. Po komunii świętej dzieci otoczyły ołtarz, a kapłan udzielił im uroczystego błogosławieństwa. Wspólnie modliliśmy się do Aniołów Stróżów o opiekę nad nimi, a rodzice zawierzyli dzieci panu Bogu. Na zakończenie kapłan pokropił wodą święconą każde dziecko indywidualnie i polecił je N.M.P. w modlitwie „Pod Twoją obronę”. Przez całą mszę świętą najmłodsi parafianie radośni i uśmiechnięci na swój sposób chwalili pana Boga.