Droga krzyżowa ulicami wsi 2019

Parafianie niosą krzyż ulicami wsi

Tradycyjnie w ostatnim tygodniu przed Świętami Wielkanocnymi parafianie Kościoła Matki Bożej w Łąkocinach uczestniczą w Drodze Krzyżowej ulicami wsi. Rozważania kolejnych stacji czytali przedstawiciele grup duszpasterskich i organizacji społecznych. Krzyż z kościoła wyniósł ks. Marek Chudzia ze służbą liturgiczną ołtarza. Kolejno krzyż przejmowali ministranci, Matki Różańcowe, Wspólnota Krwi Chrystusa, Bractwo Św. Józefa, młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, dzieci pierwszokomunijne z rodzicami, dzieci szkolne, ojcowie, matki, rolnicy, kolejarze, panie z Koła Gospodyń i strażacy. Ostatnią stację odprawiliśmy przy krzyżu misyjnym następnie strażacy wnieśli krzyż do kościoła. Odmówiliśmy końcowe modlitwy, aby uzyskać Odpust Zupełny. W czasie Drogi Krzyżowej śpiewaliśmy pieśni wielkopostne i uczciliśmy krzyż Chrystusa. Po zakończeniu nabożeństwa wszyscy uczestnicy wzięli udział w Eucharystii.

red. Teresa Minta